معاون اشتغال اداره تعاون کار گلستان:3 روستای شهرستان کردکوی برای اجرای طرح «تکاپو» انتخاب شدند/ حل مشکل اشتغال نیازمند اقدام جهادی است

معاون اشتغال اداره تعاون کار گلستان:3 روستای شهرستان کردکوی برای اجرای طرح «تکاپو» انتخاب شدند/ حل مشکل اشتغال نیازمند اقدام جهادی است

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: سه روستای «رادکان»، «قلندرایش» و «سالیکنده» برای اجرای طرح تکاپو شناسایی و انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان به نقل از خبرگزاری فارس، محمد رهبری ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کردکوی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: 971 هزار شغل تعهد رئیس جمهور در سال 1396 است که تمام دستگاه‎های اجرایی کشور در شورای عالی اشتغال تحقق آن را تعهد کردند که رونق اشتغال و کارورزی در دل آن است.

وی با بیان اینکه متأسفانه جمعیت ایران رو به میانسالی می‎رود، گفت: مشکل اشتغال مربوط به سنین 24 تا 29 سال است که این مسأله نشان می‎دهد رفع مشکل اشتغال یک ضرورت است و به اقدام جهادی و ضرب‎الاجل نیاز دارد.

*جذب 250 کردکویی در راستای اجرای طرح کارورزی

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با بیان اینکه دیگر به استخدام دولتی امیدی نیست، افزود: شهرستان کردکوی در طرح تکاپو از 250 سهمیه برخوردار است.

رهبری با بیان اینکه برای اجرای طرح کارورزی در خصوص کاربر مشکلی وجود ندارد، بیان کرد: باید برای شناسایی واحدهای پذیرنده تلاش کنیم تا با ایجاد پل ارتباطی بین واحدهای پذیرنده و کارورز فعل کارورزی صورت بگیرد.

وی با اشاره به اجرای طرح تکاپو، بیان کرد: در رسته گردشگری از 190روستای استان گلستان در راستای اجرای طرح تکاپو بازدید شد و تاکنون با 33 روستا برای اجرای این طرح به تفاهم رسیدیم.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با بیان اینکه سه روستای «رادکان»، «قلندرایش» و «سالیکنده» برای اجرای طرح تکاپو شناسایی و انتخاب شدند، تصریح کرد: رادکان یکی از روستاهایی که برای جذب گردشگران داخلی در نظر گرفته شده و تاکنون زیرساخت مناسبی در این مکان ایجاد شده است.

رهبری با بیان اینکه باید از رادکان به‎عنوان یک ظرفیت گردشگری کردکوی استفاده شود و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید در راستای هر یک متر آن برنامه‎ای را برای جذب گردشگر ترتیب دهد، اذعان کرد: منطقه شمالی برای گردشگران خارجی و نوار جنوبی برای گردشگران داخلی در نظر گرفته شده است چراکه گردشگران خارجی از آثار تاریخی استقبال بیشتری دارند.

* فضای غیررسمی بازار کار در گلستان 53 درصد است

وی با بیان اینکه فضای غیررسمی بازار کار در استان گلستان 53 درصد است، یادور شد: بخشی از این فضای غیررسمی اشتغال توسط کاریابی‎ها تأمین می‎شود که در مجموع 23 موسسه کاریابی در استان گلستان و یک کاریابی در کردکوی وجود دارد.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با تأکید بر اینکه کاریابی‎ها باید فعال‎تر شوند و باید از سوی فرماندار کردکوی مورد بازخواست قرار بگیرند، اذعان کرد: فعالیت کاریابی‎ها باید طوری باشد که برای اشتغال نیروها را علاوه‎بر معرفی در شهرستان یا استان به سایر استان‎ها هم معرفی کنند.

رهبری تأکید کرد: ممکن است کاریابی مستقر در کردکوی ادعا کند که این شهرستان از فرصت شغلی برخوردار نیست که ما نیز این مسأله را تأیید می‎کنیم اما کاریابی کردکوی باید با تلاش بیشتر جوانان را  برای اشتغال به بیرون از شهرستان معرفی کنند.

وی یادآور شد: پیش‎بینی می‎شود از 971 هزار شغل تعهد شده در سال 1396، 25 هزار شغل سهمیه استان گلستان باشد.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: