برگزاری گردهمایی روز جهانی ایمنی و سلامت کار

برگزاری گردهمایی روز جهانی ایمنی و سلامت کار

به مناسبت هفته کار و کارگر و فرا رسیدن روز جهانی ایمنی وسلامت کار ، گردهمایی بزرگ فعالان بخش ایمنی و بهداشت استان به میزبانی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی با اشاره به اینکه هدف از این گردهمایی نهادینه کردن کار سالم و ایمن، ارتقاء آگاهی های مردم درخصوص افزایش امنیت و سلامت در محیط کار است، گفت: هماهنگ بودن و همسو شدن در تلاش برای توسعه تولید، ایجاد اشتغال و گسترش فرهنگ ایمنی و سلامت کار با تعهدات بین المللی به منظور رسیدن به "توسعه پایدار" امری ضروری است.

وی با بیان اینکه سازمان بین‌­المللی کار شعار"محیط کار ایمن وسالم در گرو بهینه سازی اطلاعات ایمنی و سلامت کار"  را سرلوحه کار امسال خویش قرار داده است، خاطرنشان کرد:این سازمان با برقراری یک سیستم کارآمد جهت ثبت و اعلام حوادث و بیماری­‌های ناشی از کار، با ارائه مکانیسم­‌ها و روش­‌های اجرایی مناسب، به یاری کشورهای عضو آمده است.

وی تصریح کرد : برقراری سیستم جمع­ آوری و پردازش اطلاعات ایمنی و سلامت کار، نیازمند همکاری سازمان­‌ها و ارگان­‌های مختلف از جمله مراجع  قانونگذاری، دستگاه‌های اجرایی ذیربط، سازمان‌های بیمه­‌گزار، تشکل­‌های کارفرمایی و کارگری، اساتید و متخصصان این حوزه خواهد بود که ساماندهی و انسجام این تعامل نیاز به اقدامی جهادی دارد.

گفتنی است این گردهمایی همزمان با هفته کار و کارگر و به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی ایمنی و سلامت کار با مشارکت واحد بازرسی کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ، انجمن ها و تشکلات صنفی کارفرمایی و کارگری و مسئولین ایمنی و بهداشت حرفه ای برگزار گردید و ازفعالان حوزه ایمنی و بهداشت کار استان تقدیر شد.

برگزاری گردهمایی روز جهانی ایمنی و سلامت کار

برگزاری گردهمایی روز جهانی ایمنی و سلامت کار

 


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: