رییس اداره تشکل های کارگری اداره کل تعاون کار گلستان: کانون انجمن های صنفی کارگری گلستان تشکیل می شود.

رییس اداره تشکل های کارگری اداره کل تعاون کار گلستان: کانون انجمن های صنفی کارگری گلستان تشکیل می شود.

به گزارش روابط عمومی، رییس اداره تشکل های کارگری و کارفرمایی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: کانون انجمن های صنفی کارگری به زودی در گرگان تشکیل خواهد شد.

محمدحسین شریفی در جلسه تشکل های کارگری استان گفت: با توجه به ماده 131 قانون کار ،به جهت حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی و بهبود وضع اقتصادی کارگران ،کارگران مشمول قانون کار می توانند اقدام به تشکیل انجمن صنفی نمایند.

وی با اشاره به ظرفیت های عملیاتی این کانون، بیان داشت: کوشش در جهت استیفای حقوق و خواست های مشروع و قانونی اعضاء ، دریافت حق عضویت و کمک های داوطلبانه به ترتیبی که در اساسنامه مقرر می شود ، همکاری در جهت تاسیس و تقویت شرکت های تعاونی ، صندوق قرض الحسنه ، همچنین تلاش در جهت تامین امکانات رفاهی اعضاء با رعایت مقررات از جمله وظایف بسیار مهم این کانون می باشد.

وی به دیگر وظایف این کانون اشاره کرد و افزود: همکاری با وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی در جهت شناخت مشکلات کارگری و اجرای قانون کار ، فعالیت مشترک با کانون انجمن های صنفی استان و کانون عالی انجمن های صنفی سراسر کشور در حدود قوانین و مقررات ، همکاری با سایر تشکل های کارگری و کارفرمایی و انجام سایر وظایف و اختیاراتی که به موجب قانون بر عهده انجمن های صنفی قرار داده شده است را می توان از دیگر وظایف بسیار مهم کانو انجمن های صنفی کارگری عنوان کرد.

لازم به ذکر است دراین جلسه که نمایندگان انجمن صنفی های کارگری استان و همچنین دکتر علی عشقی از انجمن صنفی مسئولین بهداشتی دامپزشکی استان حضور داشتند، مقررگردید اقدامات ابتدایی مانند تدوین اساسنامه برای تشکیل کانون با هماهنگی انجمن های مرتبط انجام پذیرد.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: