مدیرکل تعاون، کار گلستان: مشارکت نمایندگان جامعه کار و تلاش در کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است.

مدیرکل تعاون، کار گلستان: مشارکت نمایندگان جامعه کار و تلاش در کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان در نشست پایش طرح کاج گفت: مشارکت نمایندگان جامعه کار و تلاش در کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی در جمع نمایندگان جامعه کار و تولید درخصوص هدف اجرای طرح ملی کاج گفت: طرح کاهش اعتیاد جامعه کار و تولید (کاج) به منظور کاهش شیوع اعتیاد در جامعه کار و تولید از طریق افزایش دانش، آگاهی و مهارت کارفرمایان و کارگران در اصول و فنون پیشگیری از اعتیاد در محیط کار، در سراسر کشور اجرا می شود.

وی با اشاره به پیمایش صورت گرفته در سال 93 در خصوص شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید افزود: شیوع اعتیاد در جامعه کارگری نزدیک به 20 درصد است که با اجرای طرح کاج در پی آن هستیم تا با گسترش خدمات ترک اعتیاد و مشاوره به کارگران معتاد و در معرض اعتیاد، شیوع این آسیب اجتماعی را در جامعه کارگری کاهش دهیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی ایجاد فضای کسب و کار مناسب با تاکید بر کار شایسته را مهمترین گام در جهت کاهش آسیب های اجتماعی عنوان و تصریح کرد: مشارکت نمایندگان جامعه کار و تلاش در کاهش آسیب های اجتماعی ضروری است.

مازندرانی اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه کارگری از آسیب های اجتماعی را مهم خواند و اضافه کرد: اعتیاد مهمترین آسیب اجتماعی حال حاظر ماست و این مهم باید دغدغه همه افراد جامعه باشد.

 وی افزود: آموزش کارگران و خانواده آنها، فعال سازی خانه های بهداشت، ارزیابی خطرات سلامت در محیط کار، شناسایی افراد پرخطر و ترغیب کارفرمایان به ایجاد فضای کسب و کار مناسب از مهمترین گام ها در مبارزه با این آسیب اجتماعی است.       


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: