انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی استان گلستان

انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی استان گلستان

تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی استان گلستان با موضوع تشکیل و توسعه تعاونیهای بازنشستگان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، با حضور دکتر سعید مازندرانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و رضا جعفری مدیرصندوق بازنشستگی استان تفاهم نامه همکاری مشترک دو دستگاه با موضوع بکارگیری ظرفیت های بالقوه و بالفعل و امکانات به منظور ایجاد تقویت زمینه های تشکیل و توسعه تعاونی ها متشکل از بازنشستگان و فرزندان آنها منعقد شد.

مازندرانی در حاشیه این جلسه گفت: این تفاهم نامه در راستای اجرای قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر افزایش سهم بخش تعاون در اقتصادملی و ایفای مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی امور تعاون و با هدف مشارکت بیشتر بازنشستگان و خانواده آنان در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی انجام شد.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه، خدماتی از قبیل مشاوره به تشکل های بازنشستگی، همکاری در همگن سازی رشته ها و همکاری در صدور مجوز تاسیس تعاونی در شهرستان ها به بازنشستگان ارائه خواهد شد.

مازندرانی اضافه کرد: مساعدت در پرداخت اعتبار و تسهیلات و مشوق های یارانه ای و کمک به انجام خدمات آموزشی مدیران و اعضای تعاونی ها از دیگر اقدامات ما در اجرای این تفاهم نامه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: کمک به انجام مطالعات پژوهشی در زمینه امکان سنجی فعالیت بازنشستگان در قالب بنگاه های اقتصادی تعاونی و همکاری درجهت وضع مقررات قانونی لازم و تسهیل فضای حقوقی فعالیت بازنشستگان نیز از دیگر بندهای این تفاهم نامه است.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: