مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان: حاشیه نشینی در گلستان 4 درصد بالاتر از متوسط کشور است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان: حاشیه نشینی در گلستان 4 درصد بالاتر از متوسط کشور است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان گفت: تراژدی حاشیه نشینی و سکونت گاه های غیررسمی در کشور پرآوازه شده است و این میزان در استان گلستان بالاتر از متوسط کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، عبدالرضا چراغعلی در دومین کارگروه حقوق شهروندی، با اشاره به رشد حاشیه نشینی در کشور اظهار کرد: متاسفانه حدود 11 درصد از سطح شهرها و روستاهای کشور را سکونت گاه های غیررسمی تشکیل داده اند که این میزان در گلستان 15 درصد است.

وی افزود: این سکونت گاه ها که مجوز، استقامت و امکانات کافی را ندارند، در 62 نقطه از استان شناسایی شدند.

چراغعلی به خشونت به عنوان عامل مهم بروز آسیب های اجتماعی اشاره و تصریح کرد: یکی از چالشهای اصلی استان در حوزه اجتماعی فقدان کنترل خشم است که در نزاع های ناشی از مهارنشدن خشم بالاترین رتبه را در کشور داریم.

وی تاکید کرد: ما در برابر مسایل اجتماعی علاوه بر مسئولیت اداری یک مسئولیت شخصی داریم و هرکدام می توانیم یک سفیر اجتماعی باشیم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری به کودکان بازمانده از تحصیل نیز به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در روستاها به دلیل تعداد اندک دانش آموزان از یک طرف و ممانعت خانواده ها از تشکیل کلاس های مختلط از طرف دیگر، اکثر کودکان از تحصیل باز می مانند.

وی اضافه کرد: در این خصوص یک همت جمعی نیاز است تا با مراجعه به این روستاها، مشکل کودکان آن را بر طرف کنیم.

وی یادآور شد: افراد کارآمد در معماری های باهویت و شرایط اصیل رشد می کنند و ارتقا سطح فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مناطق آسیب پذیر، زمینه ساز رشد افراد موفق در جامعه خواهد شد.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: