دکتر مازندرانی تشریح کرد: اقدامات اداره کل تعاون کار گلستان در حوزه حقوق شهروندی

دکتر مازندرانی تشریح کرد: اقدامات اداره کل تعاون کار گلستان در حوزه حقوق شهروندی

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان در کارگروه حقوق شهروندی، اقدامات این اداره کل را در راستای حفظ حقوق شهروندی تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی در دومین کارگروه حقوق شهروندی گفت: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با توجه به نوع وظایفی که بر عهده دارد، موظف به رعایت و پیگیری حقوق شهروندی است.

وی با بیان جمعیت گسترده بهره مند از خدمات این وزارتخانه افزود: نزدیک به 40 درصد جامعه از قشر گارگر هستند؛ معلولین، روستائیان و عشایر و سایر افراد تحت پوشش بیمه های اجتماعی و درمانی نیز از خدمات حوزه تعاون کار استفاده می کنند و رعایت بخشی از حقوق شهروندی این افراد برعهده مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است.

مازندرانی در ادامه به برنامه ها و اقدامات مختلف وزارت کار پرداخت و تصریح کرد: بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش، به عنوان یکی از حقوق مسلم شهروندی، یکی از برنامه های مهم وزارت تعاون کار در جهت جلوگیری از نسلی شدن فقر است.

وی یادآور شد: بیش از سه هزار کودک بازمانده از تحصیل در گلستان شناسایی شد و در حال تدوین سیاست هایی جهت بازگرداندن آنان به تحصیل هستیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستانبه آسیب های اجتماعی کارگری اشاره کرد و بیان داشت: میزان اعتباد در جامعه کارگری بیش از 20 درصد است که بخش صنعت درگیری بیشتری با این موضوع دارد؛ همچنین 25 درصد از جامعه کارگری از آسیب های روحی و روانی رنج می برند.

وی با بیان اینکه یک میلیون و چهل هزار نفر از جمعیت استان عضو تعاونی های هستند، تاکید کرد: حق مشارکت به عنوان بخشی از حقوق شهروندی به زیبایی در تعاونی ها تجلی می یابد.

مازندرانی گفت: سالانه بیش از 7000 پرونده و شکایت کارگری بررسی می شود که بیش از نیمی از آنان به سازش و حفظ اشتغال منجر می شود که این به معنای حفظ حقوق شهروندی به عنوان حق اشتغال است.

وی همچنین به بازرسی بیش از 2000 کارگاه و واحد کارگری در جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از تضییع حقوق کارگری اشاره کرد.

وی عنوان کرد: تشکیل کمیته حقوق شهروندی ، برگزاری دوره های آموزشی، ارتقا سلامت اداری کارکنان، توانمندسازی حاشیه نشینان توسط آموزش های فنی و حرفه ای و گسترش چتر حمایتی بیمه برای اقشار مختلف از جمله اقدامات اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی گلستان در حفظ حقوق شهروندی است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: در کاهش آسیب های اجتماعی ، باید هم افزایی میان  دستگاه های تاثیر گذار ایجاد شود.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: