صفحه نخست > اخبار استانی / ورزش کارگری > تیم «چشمه چینو» گلستان قهرمان والیبال ساحلی کارگران جهان شد.

تیم «چشمه چینو» گلستان قهرمان والیبال ساحلی کارگران جهان شد.


28-03-1396, 10:48. نويسنده: روابط عمومی

تیم «چشمه چینو» گلستان قهرمان والیبال ساحلی کارگران جهان شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: تیم والیبال ساحلی یک کارگران ایران با شکست روسیه، قهرمان پنجمین دوره رقابت های جهانی ورزش کارگری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی اظهار کرد: پنجمین دوره رقابت‌های المپیک ورزشی کارگران جهان در شهر ریگا در کشور لتونی در حال برگزاری است که تیم چشمه چینو گلستان با عنوان تیم ملی (الف) کارگری ایران در رشته والیبال ساحلی با پیروزی بر تمامی رقیبان عنوان قهرمانی را به دست آورد.

وی افزود: تیم والیبال ساحلی یک ایران متشکل از یعقوب بیکی، ابراهیم سن سبیلی، عبدالله آذر و کمال قریشی با پیروزی بر تیم‌های لتونی (۱)، لتونی (۲)، فرانسه (۲) و اتریش (۲) ، در مرحله نیمه نهایی این رشته به مصاف فرانسه (۱) رفت و با امتیازهای 21 بر 19 و 21 بر 13 این تیم را شکست داد تا حریف روسیه در فینال شود.

مازندرانی اضافه کرد: ساحلی بازان ایران در بازی نهایی در ست نخست و در دیداری نزدیک با امتیاز 21 بر 19 برابر روسیه به پیروزی رسیدند. در ست دوم  تیم روسیه با نتیجه 23 بر 21 به پیروزی رسید و در نهایت تیم والیبال ساحلی یک ایران در ست سوم با نتیجه 15 بر 8 به پیروزی رسید و جام قهرمانی را بالای سر بردند.

وی یادآور شد: در تیم چشمه چینو گلستان که با عنوان تیم ملی والیبال ساحلی (الف) کارگری ایران مقام قهرمانی رقابت‌های والیبال ساحلی کارگران جهان را کسب کرد، یعقوب بیکی، ابراهیم سن سبیلی، عبدالله آذر و کمال قریشی به عنوان بازیکن، ابوالقاسم بیکی به عنوان مربی و محمد علی تجری به عنوان سرپرست عضویت داشتند.

لازم به ذکر است، تیم فرانسه و اتریش نیز دیدار رده بندی را برگزار کردند که ساحلی بازان فرانسه با نتیجه دو بر صفر حریف خود را شکست داده و به مدال برنز رسیدند.

پنجمین دوره رقابت های جهانی ورزش کارگری از 23 خردادماه آغاز شده است و کاروان ورزش ایران با 19 تیم در قالب 11 رشته ورزشی به همراه 195 مربی، سرپرست و ورزشکار در این رقابت ها حضور یافته است.


بازگشت