صفحه نخست > اخبار استانی / معاونت تعاون > مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار گلستان: 200 شغل از طریق "روستا تعاون" در گلستان ایجاد می‌شود/دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر برگزار خواهد شد.

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار گلستان: 200 شغل از طریق "روستا تعاون" در گلستان ایجاد می‌شود/دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر برگزار خواهد شد.


10-06-1396, 21:50. نويسنده: روابط عمومی

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون کار گلستان: 200 شغل از طریق "روستا تعاون" در گلستان ایجاد می‌شود/دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر برگزار خواهد شد.

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه طرح ملی هزار تعاونی در هزار روستا در هفته تعاون اجرایی خواهد شد، گفت: ۵ هزار شغل از طریق "روستا تعاون" تامین می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان، ابوالقاسم یوسفی درگفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: حدود 4 هزار تعاونی فعال در استان وجود دارد که قاعدتا می‌توانند موثرتر و فعال‌تر هم عمل کنند و همچنین برنامه‌ای که در سال تولید و اشتغال وجود دارد گسترش تعاونی‌ها در روستاهاست.

وی افزود: روستا می‌تواند پایگاه اصلی تولید و اشتغال باشد و اگر در روستا فعالیت اقتصادی را حمایت کنیم  از مهاجرت به شهرها کاسته می‌شود و هزینه‌های اضافی که بعدا ایجاد می شود کاهش و مناطق روستایی توسعه پیدا می کند و شهرها بی دلیل گسترده نمی شوند و با مشکلاتی از جمله مسائل زیست محیطی مواجه نمی شوند.

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: برنامه هایی در دستور کار است که در مرحله نخست قصد داریم در 60 روستا، 60 تعاونی را فعال کنیم ؛ تعاونی های موجود را توسعه دهیم یا تعاونی جدید ایجاد کنیم.

وی با اشاره به آغاز هفته تعاون از 11 الی 17 شهریورماه بیان کرد: از روز شنبه هفته تعاون آغاز می شود و ایجاد 60 تعاونی در 60 روستا در این هفته کلید می‌خورد و 200 شغل از طریق روستا تعاون که تشکیل تعاون روستایی است در گلستان ایجاد می شود.

یوسفی عنوان کرد: در هفته تعاون برنامه های مختلفی را با حضور جامعه تعاون درنظر گرفتیم که دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر از مهمترین برنامه های این هفته خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره که 14 شهریور ماه برگزار می شود، از 21 تعاونی در گرایش های مختلف به عنوان تعاونی برتر تجلیل خواهد شد.


بازگشت