صفحه نخست > اخبار استانی / معاونت تعاون > دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان گلستان برگزار شد/تجلیل از 19 تعاونی برتر در گرایش های مختلف

دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان گلستان برگزار شد/تجلیل از 19 تعاونی برتر در گرایش های مختلف


15-06-1396, 11:00. نويسنده: روابط عمومی

دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان گلستان برگزار شد/تجلیل از 19 تعاونی برتر در گرایش های مختلف

همزمان با گرامیداشت هفته تعاون، در دوازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان گلستان از 19 تعاونی در گرایش های مختلف تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی،در دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان گلستان که امروز با حضور مسوولان کشوری و استانی برگزار شد، از 19 تعاونی برتر در گرایشهای کشاورزی، صنعتی، تامین نیاز تولیدکنندگان، فرش دستباف، خدماتی، حمل و نقل، مرزنشینان، اعتبار، مسکن، عمران، اتحادیه، زنان، دانش‌بنیان، اتاق تعاون،بنیاد توسعه کارآفرین، دهیاری و فراگیر ملی تجلیل به عمل آمد.

سعید مازندرانی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان در این جشنواره اظهار کرد: امسال ۵۵۱ شرکت تعاونی گلستان برای شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره تعاونی های برتر ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه ثبت نام تعاونی های گلستان نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است، افزود: توسعه و ترویج فرهنگ تعاون،  شناسایی و معرفی الگوهای برتر بخش تعاون در جهت فراهم کردن زمینه های گسترش و ارتقای روحیه تعاونی از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ادامه داد: کمیته و هیئت داوران ابتدا ۴۶ تعاونی و سپس ۱۹ تعاونی را در ۱۴ رسته به عنوان تعاونی های برتر گلستان معرفی کردند.

وی در ادامه بیان کرد: شرکت های تعاونی در شهرستان گرگان و علی آبادکتول با ۱۰۴ و ۱۰۳ تعاونی بیشترین مشارکت و شهرستان های رامیان، مراوه تپه و ترکمن کمترین تعداد تعاونی ثبت نامی در جشنواره را به خود اختصاص دادند.

مازندرانی اضافه کرد: بیشترین آمار ثبت نام تعاونی های گلستان در گرایش های خدماتی، صنعتی و کشاورزی با ۱۴۴، ۱۲۹ و ۱۰۴ تعاونی و کمترین میزان ثبت نام نیز مربوط به تعاونی های فراگیر ملی و سهامی عام بود.

در پایان این جشنواره از 19 تعاونی در گرایش های مختلف تجلیل شد:

در بخش کشاورزی از فریدون سالارخانی مدیرعامل تعاونی «مینو بذر گالیکش» از شهرستان گالیکش تجلیل شد و در بخش خدماتی از حسن تاجی مدیرعامل تعاونی «خدمات دریایی و مسافربری جزیره بندرگز» از شهرستان بندرگز تجلیل به عمل آمد.

در بخش صنعتی از فرشاد بشارتی مدیرعامل تعاونی تولیدی توزیعی «میانکاله گلستان» از شهرستان کردکوی تجلیل به عمل آمد و  در بخش تامین نیاز تولیدکنندگان از محمدرضا حجی‌زاده مدیرعامل تعاونی «نانوایان گنبد» از شهرستان گنبدکاووس تجلیل شد.

در بخش فرش دستباف، تعاونی «تولیدی فرش و صنایع‌دستی خانجانی ماندگار ترکمن» از شهرستان گنبدکاووس به مدیرعاملی حصل خانجانی و در بخش حمل و نقل تعاونی «کامیونداران خودراننده علی‌آبادکتول» از شهرستان علی‌آبادکتول به مدیرعاملی احمد دینکوب به عنوان تعاونی برتر برگزیده شدند.

در بخش مرزنیشنان از مسعود ایری رئیس هیئت‌مدیره تعاونی «مرزنشینان شهرستان ترکمن» از شهرستان بندرترکمن و در بخش تامین نیاز مصرف‌کنندگان از رجب زنگانه مدیرعامل تعاونی «مصرف فرهنگیان علی‌آبادکتول» از شهرستان علی‌آبادکتول تجلیل به عمل آمد.

در بخش اعتبار تعاونی «اعتبار فرهنگیان گنبد» از شهرستان گنبدکاووس به مدیرعاملی حسین کوهستانی و در بخش اتحادیه، تعاونی «کامیونداران خودراننده علی‌آبادکتول» از شهرستان رامیان به مدیرعاملی احمد دینکوب به عنوان تعاونی برتر انتخاب شدند.

در بخش عمران از حمیدرضا جعفری مدیرعامل تعاونی «پولاد ستون خان‌ببین» از شهرستان بندرگز و در بخش مسکن از بیژن جباری مدیرعامل تعاونی «مسکن کارکنان کشت و صنعت» از شهرستان گرگان تجلیل شد.

در بخش زنان، تعاونی و تولیدی « پوشاک و پرده بهزیست گنبد» از شهرستان گنبدکاووس به مدیرعاملی سیده گوهراد صالحیان و در بخش دانش‌بنیان، تعاونی «دانش‌بنیان پارس بافت گلستان» از شهرستان گرگان به مدیرعاملی سمیه چراغی‌فر به عنوان تعاونی برتر انتخاب شدند.

در بخش دهیاری از بشیر قزلسفلو مدیرعامل تعاونی «دهیاری بخش مرکزی مینودشت » از شهرستان مینودشت تجلیل شد و در بخش فراگیر ملی از ابوالفضل عبداللهی مدیرعامل تعاونی «فراگیر فن‌آوران پیشرو بانوان گرگان» از شهرستان گرگان تجلیل به عمل آمد.

در بخش اتاق تعاون از خدر دانشور مدیرعامل تعاونی «اتاق تعاون استان گلستان» از شهرستان گرگان تجلیل شد و در بخش بنیاد توسعه کارآفرینی از مصیب جلالی مدیرعامل تعاونی « بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون» از شهرستان گرگان تجلیل به عمل آمد.

همچین از عبدالقدیر کریمی، فرماندار گنبدکاووس نیز به عنوان مدیر حامی تعاونی های استان تجلیل شد.


بازگشت