صفحه نخست > اخبار استانی / اخبار شهرستانی > مدیرکل تعاون و کار گلستان: ۲۶۳۰ ‌تعاونی در استان گلستان فعالیت می‌کنند

مدیرکل تعاون و کار گلستان: ۲۶۳۰ ‌تعاونی در استان گلستان فعالیت می‌کنند


16-06-1396, 09:18. نويسنده: تعاون و کار گرگان

مدیرکل تعاون و کار گلستان: ۲۶۳۰ ‌تعاونی در استان گلستان فعالیت می‌کنند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به فعالیت ۲ هزار و ۶۳۰ تعاون فعال در استان، گفت: بیش از ۴۹ هزار نفر ساعت دوره آموزشی برای تعاونی‌ها در سطح ‌گلستان برگزار شده است.

به گزارش روابط عمومی، سعید مازندرانی در همایش تعاون، توسعه کارآفرینی و اشتغال که در شهرستان گرگان برگزار شد، اظهار داشت: تعاونی‌ها نقش مهمی در ایجاد اشتغال در کشور دارد و با توجه به اینکه اشتغال جزء اولویت نخست برنامه‌های دولت به شمار می‌رود حمایت از تعاونی‌ها باید افزایش یابد.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که تعاونی‌های ما را با مشکل روبرو کرده قوانین و مقررات است و عدم اطلاع از قوانین باعث ایجاد چالش‌هایی برای فعالیت‌های تعاونی‌ها شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ادامه داد: به دنبال این هستیم که با برگزاری همایش‌ها و کلاس‌های آموزشی را با مقررات و قوانین تعاونی‌ها آشنا کنیم.

مازندرانی افزود: در سال بیش از صدها مورد شکایت از تعاونی‌ها را داریم که بیشتر این شکایات به عدم آگاهی و اطلاع از مقررات بازمی‌گردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که در اقتصاد تعاونی‌ها مورد توجه هستند، اعتماد مردم است و تعاونی‌هایی که دچار تخلف می‌شوند به فرهنگ تعاون در جامعه ضربه می‌زنند.

وی گفت: درصدی از تعاونی‌ها مشکل اجرای قوانین دارند که بیشتر آنها به علت عدم و آشنایی با قانون و مقررات است و بیش از 49 هزار نفر ساعت دوره آموزشی برای تعاونی‌ها در سطح استان به همراه همایش‌های مختلف در سال گذشته برگزار شده است.

مازندرانی افزود: برگزاری این دور‌ه‌های آموزشی سبب شده که یک سوم از میزان مراجعات به دستگاه قضایی کاهش پیدا کند.


بازگشت