رئیس اداره کار کردکوی خبر داد: 250 نفر سهمیه شهرستان کردکوی در طرح کارورزی

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کردکوی با بیان اینکه در سال گذشته هفت کردکویی از طریق طرح کارورزی جذب واحدهای تولیدی شدند، سهمیه سال‎جاری کردکوی در طرح کارورزی را 250 نفر اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی کریمی عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کردکوی که با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان و معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان  در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به طرح کارورزی، اظهار کرد: طرح کارورزی از سیاست‎های وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی  است که اجرای آن در سال گذشته آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این طرح ویژه فارغ‎التحصیلان دانشگاهی است، گفت: براساس آمارهای اعلام شده میزان بیکاری در واحدهای دانشگاهی بسیار بالاست، از این رو دو استان گلستان و قزوین به‎عنوان پایلوت طرح کارورزی انتخاب شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کردکوی تصریح کرد: در سال گذشته 130 نفر از شهرستان کردکوی در طرح کارورزی ثبت‎نام کردند که از این تعداد 101 نفر واجد شرایط بودند.

کریمی از ثبت‎نام و اخذ مجوز 15 واحد تولیدی شهرستان کردکوی در طرح کارورزی خبر داد و اذعان کرد: در مجموع 36 نفر از طریق طرح کارورزی با واحدهای تولیدی شهرستان کردکوی قرارداد بستند که از این تعداد هفت نفر جذب شدند.

وی با بیان اینکه طرح کارورزی در سراسر کشور اجرا می‎شود، خاطرنشان کرد: در سال‎جاری سهمیه شهرستان کردکوی در طرح کارورزی 250 نفر است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان کردکوی با بیان اینکه اجرای موفقیت‎آمیز طرح کارورزی در کردکوی نیازمند همکاری و مشارکت تمام دستگاه‎های اجرایی است، یادآور شد: ظرفیت شهرستان کردکوی در جذب کارورز می‎تواند بیش از این نیز باشد.

کریمی با اشاره به اینکه امروز همه مردم با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می‎کنند، تصریح کرد: براساس آمار رسمی اعلام شده از سوی مرکز آمار میزان بیکاری در استان گلستان طی سال گذشته 12.8 درصد بوده است.

وی در پایان تأکید کرد: اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان کردکوی برای حل مشکل اشتغال و رفع معضل بیکاری نیازمند مشارکت و همکاری تمام دستگاه‎های اجرایی شهرستان است.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: