مدیراشتغال اداره کل تعاون کار گلستان: کارفرمایان در صورت جذب فارغ التحصیلان مشمول معافیت بیمه ای می شوند.

مدیراشتغال اداره کل تعاون کار گلستان: کارفرمایان در صورت جذب فارغ التحصیلان مشمول معافیت بیمه ای می شوند.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان از برخورداری معافیت بیمه ای ویژه کارفرمایان در صورت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، محمد رهبری در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان بندرترکمن، با اشاره به سیاست های تشویقی و حمایتی دولت گفت: در صورتی که کارفرمایان فارغ التحصیلان دانشگاهی را جذب کنند، از یک سال معافیت بیمه ای سهم کارفرما برخوردار خواهند شد.

وی افزود: دولت امسال برای تحقق 971 هزار شغل تعهد شده، طرح های مختلفی را در حال اجرا دارد

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 13500 شغل ایجاد شد، خاطرنشان کرد: دولت کاهش 8/0 درصدی نرخ بیکاری در استان گلستان را امسال در برنامه خود دارد که هرچند کار بسیار سختی است و به عوامل بسیار زیادی از جمله مشارکت اقتصادی بستگی دارد اما با همکاری همه دستگاه ها می توانیم به این عدد دست پیدا کنیم.

رهبری طرح کارورزی را یکی از طرح های محرک اشتغال عنوان و تصریح کرد: در طرح کارورزی 4320 فارغ التحصیل دانشگاهی در استان باید جذب شوند که در این طرح نیز درصورتی که کارفرمایان پس از اتمام دوره کارورزی، اقدام به جذب آنان کنند، از دو سال معافیت بیمه ای برخوردار خواهند شد.

وی یادآور شد: طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی با هدف توانمندسازی نیروی کار در حال اجراست که ویژه افراد 19 تا 22 سال می باشد.

مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون کار افزود: در طرح تعاون روستا نیز 400 شغل برای استان در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص تسهیلات بانکی گفت: عموما تسهیلات از محل منابع داخلی بانک هابه دنبال ایجاد گردش در بازار است و اشتغال زا نیستند و این نوع تسهیلات باید جهت دار شوند.


بازگشت

بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
ادارات شهرستان: